7 травня

Багатий на свята травень подарував всім бажаючим можливість вчергове стати сопричасниками свята Образу Пресвятої Богородиці, що іменується «Молченська», а в народі здобув любов і величається як «Цілителька». Слава, якої зажила Молченська святиня, розійшлася далеко за межі Конотопсько-Глухівської єпархії. Тому, в день свята, поклонитись Чудодійному Образу Богородиці з’їхались паломники з Харківської, Житомирської, Вінницької, Київської, Рівненської, Сумської областей.

Будь-якої пори року біля Молченської ікони Богородиці стоять живі квіти, як символ наших вдячних сердець за все те добре і життєдайне, що дарує нам Матінка наша Небесна. В день свята ікона Цариці Небесної була уквітчана квітами неймовірної краси, сплетеними у дивовижний вінок.

Окрасою та родзинкою свята стала зустріч та привітання владик народним фольклорно-вокальним колективом «Ярославна» міста Путивля.

Хресна хода з Молченським образом Богородиці пройшла вулицями Путивля звичним маршрутом від Спасо-Преображенського собору до Молченського жіночого монастиря, де завжди перебуває святиня. Дорогою до Хресної ходи приєднувались путивляни, які прямували на святкову літургію до монастиря, і ті, які заздалегідь не мали наміру йти на свято. Але дух Хресного ходу творить дива, тому люди без роздумів ставали під його хоругви, щоб разом з Богородицею, під Її Покровом пройти цей шлях.

Божественна святкова літургія була звершена Високопреосвященнійшим Романом, арієпископом Конотопським і Глухівським у співслужінні Преосвященнійшого Антонія єпископа Путивльського, Преосвященнійшого Діодора, єпископа Южненського, великої кількості духовенства і відрізнялася надзвичайною атмосферою духовного підйому та єднання віруючих.

Ми всі вдячні правлячому архієрею Владиці Роману за його батьківську духовну опіку, за об’єднання нас під хоругвами Хресного ходу та особистий приклад молитовного подвигу во славу Церкви Господньої.

Серед гостей і друзів монастиря на святі були настоятельки жіночих монастирів: Свято-Троїцького Дерманського - ігуменя Вероніка (Зощук) та Свято-Введенського Ніжинського – ігуменя Антонія (Терещенко), намісник Софроніївського монастиря архімандрит Діодор (Дудка ) та архімандрит Нікодим, намісник Новгород-Сіверського монастиря, наш земляк, уродженець Сумщини Кривопішин Олексій Мефодійович, депутат Сумської обласної ради давній і незмінний друг монастиря Кисіль Андрій Юрійович та мер міста Волков Валерій Валентинович. Ми щиро вдячні почесним гостям за любов до обителі та підтримку.

Особлива духовна та душевна атмосфера монастиря, створена завдяки молитвам і трудам настоятельки Молченської обителі ігумені Феодосії та сестер, з любов’ю та зі смаком облаштована територія обителі Білої Богородиці, величні, старовинні культові споруди, які милують око, тішать душу, пробуджують дух кожного, хто потрапив до монастиря, залишаються в пам’яті і спонукають повертатись сюди за зціленням, за духовною радістю, за рятівним спілкуванням зі священнослужителями та насельницями.

Навіть відїжджаючи з монастиря, ми ні на мить не прощаємося з Богородицею, бо молитва до неї завжди звучить в наших серцях. А святові і обителі ми говоримо: «Час швидко промайне і за покликом душі та серця ми знову прилинемо до тебе, наша духовна колиско і домівко».

 

прихожанка Молченського монастиря  Ксенія Білоус. 

07 мая 2018 3

 

 07 мая 2018 1

 

 07 мая 2018 4

 

07 мая 2018 9 

07 мая 2018 14 

07 мая 2018 7 

07 мая 2018 11 

07 мая 2018 8 

07 мая 2018 15

 

07 мая 2018 6

 

07 мая 2018 12

 

07 мая 2018 10