Віруємо та сподіваємося.

Шановні відвідувачі сайту Молченського жіночого монастиря, дорогі друзі, возлюблені у Господі брати і сестри. Тривалий період існування нашого сайту та в засобах масової інформації ми, в міру своїм можливостей та здібностей, розповідали вам про православну віру, про життя обителі Білої Богородиці, про наші здобутки у справі відродження старовинного Молченського монастиря, про його багатовікову історію. Цього разу, нажаль, ми хочемо поділитись з вами тією бідою, яка невблаганно насувається на монастир та загрожує його фізичному існуванню.
Як ви знаєте монастир заснований ще в кінці 16 століття. З того часу, які тільки вітри не віяли над ним і в прямому, і в переносному значенні. Природні явища та діяльність людини не пошкодували ні монастирські споруди, ні саму місцину, на якій зведений монастир.
З 1997 року, несучи головний молитовний послух, ми власними зусиллями з руїн відроджували монастир і продовжуємо це затято робити і надалі. Нашу незламну віру, завзятість і затятість перехопили небайдужі прихожани, які допомагають нам наводили лад на території обителі. Ми вважали і продовжуємо вважати, що доручену справу необхідно виконувати з любов'ю і досконало. Сидіти і чекати коли на нас хтось зглянеться і допоможе – то не про нас. З молитвою на устах ми розбирали руїни, з молитвою на устах ми будували і прикрашали обитель. З молитвою на устах ми плакали, коли здавалось сили покидають нас. За два десятиліття молитовного подвигу в монастирі, одночасно відбудовуючи та утримуючи в належному стані обитель, ми укріпились у вірі та виробились фізично. Важка фізична праця та прожиті роки даються взнаки на нашому здоров'ї. ми не плачемо і не нарікаємо на труднощі, а смиренно несемо свій хрест. Ввірена нам Господня обитель, любов і підтримка прихожан, почуття власної відповідальності, гідності і вірності даним обітницям допомагали нам, не зважаючи на перешкоди і труднощі, продовжувати відроджувати і монастирське життя, і славну Молченську обитель.
Сьогодні, на превеликий жаль, монастир має проблеми, з якими самотужки нам не впоратись. Так, на території розташування комплексу будівель Молченського монастиря спостерігаються геологічно небезпечні явища у вигляді зсуву грунту. Внаслідок цього відбувається стрімка руйнація архієрейського корпусу. Вже натепер в будівлі утворились тріщини. Засоби косметичного ремонту будівлі, які ми провели, очікуваного результату не дають і з часом тріщини поглиблюються і збільшуються в розмірах. З метою збереження будівлі ми вже проводили ряд укріплювальних робіт в 2002 та 2012 роках. Опори виявились недовговічними та малоефективними.
Прикрості та гіркоти додає той факт, що аварійний стан корпусу несе небезпеку життю сестер, які мешкають в ньому. Приміщень, придатних для відселення сестер з аварійної будівлі натепер у монастиря не має.
Подальший зсув ґрунту на зазначеній земельній ділянці окрім руйнації архієрейського корпусу може призвести і до пошкодження монастирської дзвіниці. Зберегти вищезазначені будівлі монастиря можливо тільки виконавши безпосереднє укріплення земельної ділянки під ними. Такі роботи є дороговартісними і потребують значних фінансових, технічних та людських ресурсів, яких монастир не має. Православна громада, згуртована монастирем, вносить свою посильну лепту у відродження монастиря. Але, прихожани монастиря – люди незаможні, що зумовлено віддаленістю міста Путивля від великих промислових центрів та відсутністю високооплачуваної роботи. Благодійні пожертви прихожан і прочан, які відвідують Молченський монастир, не спроможні вирішити такі масштабні проблеми.
Прикро те, що на сьогодні монастир вже втратив унікальний елемент оборонної стіни, авторства зодчого Онисима Радішевського. Якщо всім миром не взятися за проблеми руйнування, то так і недовго до того часу, коли про Молченський монастир будемо знати тільки з літописів. Сьогодні Сумщина може втратити не тільки діючий жіночий монастир, а й унікальну історичну та архітектурну спадщину, без якої Путивль втрачає свою туристичну привабливість та історичний образ.

Враховуючи все вищевикладене, смиренно та з надією просимо всіх небайдужих допомогти зберегти унікальну пам'ятку архітектури - Молченський монастир. Христос говорить: «Що зробиш найменшому братові моєму, то мені це зробиш». Навіть найменша лепта простягнеться у небесну скарбничку, бо тому, хто дає, хай ніколи не забракне добра. І нехай Господь Бог у вашій щедрості благословить вас і ваші родини.

Спаси вас, Господи, за розуміння.
настоятелька монастиря ігуменя Феодосія з сестрами.
Квітень 2018 року.

Просим всех, кто имеет возможность, внести посильную лепту в возрождении этой духовной святыни, чтобы с обновлением архитектурного наследия силились и укреплялись молитвы, возносимые за всех вас в веках.

И Матерь Божья, покровительница рода христианского, умолит Своего Сына, богатого всякими дарами и благами, о воздаянии вам сторицей в этой временной, а паче всего в будущей, вечной жизни. Аминь.

р/с 26001060281017  ОКПО:20052565

МФО: 337546 Банк СФЗАТ Приватбанк г. Сумы