Рождества Христово.

В ночь с 6 на 7 января 2018 года, в праздник Рождества Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, в монастыре прошли праздничные богослужения.

Різдво, Рождество, народження Богодитяти – диво з див…Вже 2018 років поспіль людство святкує славетне Рождество-Різдво Господнє. Так само, як і в сиву давнину, ми чекаємо першу зірку на небосхилі, щоб привітати одне одного благословенними словами: «Христос ся рождається! Славімо Його!».

Царі, які завітали на уродини Богодитяти, подарували Йому золото, ладан та смирну. Сьогодні в дарунок маленькому Іісусикові ми несемо свої віру, надію, любов, чисті помисли, добрі вчинки, щирі почуття, відкриті для взаємної любові серця.

Красиво та урочисто зустрічає свято Різдва Христового Молченський монастир. Під дзвіницею споруджено вертеп, подібний тій печері, в якій народився Іісусик. Пухнасте гілля ялинок прикрашене яскравими вогниками. Легенький сніжок допоміг зробити обитель Білої Богородиці остаточно білою. Головна красуня свята – ялинка, розташувалась в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Яка ж вона красива! Як же гарно вона  вбрана! А інакше і не може бути. Адже ялинка – це теж наш дарунок Богодитяті.

Різдвяні свята славляться церковними богослужіннями. Пісноспіви, які лунають під час святкової служби, скоріше схожі на колискові для маленького Іісусика. Для звершення Різдвяної служби священнослужителі вбираються в білий, як сніг, одяг. Ви помітили, як багато білого кольору на Різдво? Це тому, що білий – символ невинності, чистоти й радості. Він – нейтральний: в ньому – чарівна сила денного сонячного світла, що виражає спорідненість із Божественною силою. Білий колір багатий своєю чистотою, бо несе в собі всю гамму веселкових кольорів, на які розпадається, коли зустрічається з чистими краплями небесної води. У його небесно-світлій чистоті – гармонія всіх кольорів, як в Богові – гармонія цілого світу.

Після тривалого різдвяного посту миряни сповідуються та причащаються таїн Христових, щоб, як з нового, білого аркуша, з Різдва розпочати нове, праведне, безгрішне життя.

В дні Різдвяних свят ви не знайдете жодної байдужої людини. Господнє Дитя прославляють і малі, і старі. Колядки і щедрівки лунають містами та селами неньки України. Наш улюблений монастир не стоїть осторонь. Сестри-черниці, вихованці недільної школи при Микільському храмі під опікою отця Стефана, прихожани та гості монастиря натхненно та з великою любов`ю прославляли на віншували колядками народження Спасителя Світу.

Хай разом з душевними побажаннями різдвяних колядок, зі святковим передзвоном храмів і монастирів увійде в наші оселі та домівки радісна звістка: «Бог Предвічний народився, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій весь і утішився». Хай від Різдва до Різдва осяває наш життєвий шлях та зірка, яка колись вказала шлях до Господа древнім царям. Хай щирою та рятівною буде наша молитва.

Христос ся рождається, Славімо Його!

07.01 22

07.01 29