Велика Хресна хода в Конотопсько-Глухівській єпархії.

Цього року вересень, як справжній осінній місяць, став щедрим на урожай визначних святкових подій в Конотопсько-Глухівській єпархії. Розпочався він святкуванням з нагоди 20-ліття з дня заснування жіночого Молченського монастиря, продовжився Різдвом Пресвятої Богородиці, Воздвиженням Чесного та Животворного Хреста Господнього, а завершальним акордом вересня стала Хресна хода єпархіальної пастви, очолювана священнослужителями, яка була приурочена вшануванню Молченської ікони Богородиці, званої «Цілителька».
Велика Хресна хода звершується в Конотопсько-Глухівській єпархії вперше. Її ідейним і духовним натхненником, безпосереднім організатором став отець Богдан Никитюк, за сумісництвом секретар єпархії.Прикладом отця Богдана перейнявся і отець Володимир Казмірук з Шосткинського благочиння. Дива і зцілення, які відбуваються за молитвами перед образом Пресвятої Богородиці Софронієво-Молченської, спонукали і вмотивували вірян прославити та вшанувати Царицю Небесну участю в Хресній ході. Зорганізовані священнослужителями віряни, з благословення Архієпископа Конотопсько-Глухівського Романа, вирушили 27 вересня у чотириденну молитовну подорож.
      Завершення Хресної ходи було заплановане в Софронієво-Молченській пустині - чоловічому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці. Ця обитель на Чудній горі має багатовікову історію і є одним із семи чудес Сумщини.
     На превеликий жаль не всі охочі змогли стати учасниками Хресної ходи. Та завдяки отцям Богдану та Володимиру, зацікавлені отримували щоденну інформацію про перебіг подій, пов'язаних з Хресною ходою. В соціальних мережах регулярно публікувались світлини, відео та детальні дописи. Батюшки! Ви не тільки наші любимі духовні наставники, пастирі, поводирі - ви ще й талановиті організатори, фотокори і журналісти.
     Надзвичайно піднесеною була зустріч Хресної ходи в Молченському жіночому монастирі 29 вересня. Біля головних воріт обителі вірян зустрічала Сама Цариця Небесна своїм образом, званим «Молченська» або «Цілителька». Отець Дамаскін виголосив вітання учасникам Хресної ходи, а сестри-черниці виявили любов, опіку і турботу по відношенню до вірян. Після важкого маршруту ходи всі з задоволенням ласували монастирською трапезою та отримали такий довгоочікуваний перепочинок під дахом обителі Білої Богородиці.
      Вранці наступного дня, після звершення вранішнього богослужіння, настоятелька монастиря ігуменя Феодосія провела Хресну ходу за межі міста Путивля, благословляючи та бажаючи подорожуючим легкої ходи, гарної погоди та помочі всіх Сил Небесних.
      Звичайно, найбільше вражень, емоційного задоволення, фізичної втоми мають учасники Хресної ходи. Але, повірте, по цю сторону монітора, ми теж переживали приємні миттєвості, вболівали та хвилювались за вас. І молитовно були з вами. Ваш невеличкий, за мірками Всесвіту, і надзвичайний, за мирськими мірками, подвиг в ім'я Господнє став прикладом для багатьох і, сподіваємось, наступного року хода буде більш велелюдною.
      Бути першим завжди складно. Хочеться щиро подякувати всім учасникам Хресної ходи за їх рішучість, силу віри, яскравий приклад любові до Господа Бога та ближнього. Сподіваємось, що ця Хресна хода стане традиційною в Конотопсько-Глухівській єпархії і в майбутньому збере під своїми хоругвами всіх, хто щиро і молитовно вболіває за мир на нашій землі.

«Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим образ Твой святый, имже болезни наша врачуеши и души к Богу возводиши».  Спаси всіх, Господи!

Уклінно та з повагою прихожанка Молченського монастиря Ксенія Білоус

30.09.17