Чвертьвіковий настоятельський ювілей ігумені Михаїли.

«Путь праведних – як світло променисте,

яке більше і більше світлішає до повного дня».

(Цар Соломон, притч.4:18)

За Божою ласкою та дякуючи гостинності правлячого архієрея Рівненської та Острозької єпархії архієпископа Варфоломія, цього літа мені випала прекрасна нагода двічі відвідати згадану єпархію. Перші відвідини були присвячені 25-літтю відродження Білівського жіночого монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Вдруге дорога пролягла до Городокського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. А приводом стала 25-та річниця настоятельського послуху ігумені цього монастиря.

Дуже складно сказати щось нове, особливе та оригінальне про відому в православному світі людину, яка самим своїм життям, справами, висловлюваннями вже довела свою любов і відданість Церкві Христовій та гідна бути кращою серед кращих. Так, мова про настоятельку Городокського Свято-Миколаївського жіночого монастиря – ігуменю Михаїлу. Заздалегідь прошу простити мене ігумень, які також мають безліч християнських чеснот та доклали надзвичайно багато зусиль для відродження сучасного чернечого життя в новій історії православ`я України, відродили та примножили славу монастирів, на чолі яких несуть настоятельський послух не одне десятиліття.

Ті задуми, які ігуменя Михаїла втілила у життя за час настоятельського послуху, гідні прикладу і наслідування в тих обителях, які вже міцно стоять на ногах, і в тих, де тільки починає бити духовне джерело.

По промислу Божому Городокський монастир розташований на острові. З прадавніх часів Всесвіт зображується як острів, оточений морем – вода, як аморфна субстанція, завжди була образом хаосу. Острів символізує надійну убезпеченість від моря хаосу. Для мирян як великого міста, так і найменшого села, монастирська обитель, храм, капличка завжди асоціювались з острівцем спасіння і благодаті в бурхливому морі життєвих випробувань.

Завдяки молитовному подвигу, ревній вірі та старанним трудам матушки Михаїли, згуртованих нею сестер-насельниць, небайдужих прихожан, цей острів, на якому так органічно розташувався монастир, став для православних Островом Благодаті. Найголовніше чим опікуються на цьому Острові – це духовне виховання прихожан, підростаючого покоління. Богослужіння в монастирі довготривалі і дуже красиві, супроводжуються ангельським співом черниць та учениць регентського духовного училища. Учасниці монастирського хору, окрім співу, гарно володіють струнними інструментами (бандура, скрипка). За погожої днини на території монастиря проводяться пленери і можна спостерігати за роботою учнів художньої школи, зорганізованої при обителі. Початкові ази духовної грамоти маленькі прихожани здобувають в недільних школах, які діють при монастирі та його подвір`ях. В швейній майстерні несуть послух сестри-майстрині, завдяки чиїм вмілим рукам священнослужителі одягнені в справжні витвори мистецтва. Для забезпечення монастиря продуктами харчування ведеться власна господарка, на якій також працюють сестри-насельниці. Яким би не був послух, слушну пораду щодо його виконання завжди дасть ігуменя Михаїла та ще й власним прикладом покаже, як то краще зробити, бо за 25 років чернецтва була вона, як каже народна приказка, і швець, і жнець, і на дуді грець.

Все на Острові Благодаті працює як єдиний годинниковий механізм. На мою думку, рушійною силою цього механізму є наділена організаторськими здібностями та обдарована різними талантами ігуменя Михаїла.

Дякую Вам, шановна матушко, за запрошення та сердечний, гостинний прийом; за красиве та духовно наповнене свято. Дай Вам Боже многая і благая літа в кріпості духовній та при здоров`ї тілесному опікуватись цією неймовірно красивою Божою обителлю! Хай за Вашими молитвами до Пресвятої Богородиці перед головною святинею монастиря образом Її «Козельщанським» («Милостива») укріпляються у вірі Христовій ті, кому пощастило потрапити до гурту ваших учнів і послідовників. Миру Вам і Божої ласки!

Уклінно з глибокою повагою настоятелька Молченського жіночого монастиря

міста Путивля ігуменя Феодосія (Запольська)

2.08.2017

)