Свято з нагоди відродження Дерманського монастиря.

Не кожна область України може похвалитись такою кількістю монастирів з багатовіковою історією, як Рівненська. Саме в цій області діють три монастирі, зведені на честь Святої Трійці: Свято-Троїцькі Корецький ставропігіальний жіночий монастир, Дерманський жіночий монастир, Межиріцький чоловічий монастир.

Один з цих монастирів, а саме Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир, що у Здолбунівському районі, 12 листопада 2016 року святкував 25-річчя з дня повернення монастиря в лоно Православної Церкви та відновлення в ньому чернечого життя. З 1991 року не припиняються роботи по відродженню стародавньої духовної святині. За два десятиліття були відреставровані дзвіниця і Троїцький собор, освячений теплий храм на честь преподобного Федора Острожського, закладено та збудовано готельно-трапезний комплекс, освячений теплий храм на честь Миколая Чудотворця. На цьому черниці монастиря на чолі з настоятелькою ігуменею Веронікою (Зощук) не зупиняються і продовжують благоприкрашати Божу обитель. Окремо хочеться зазначити, що матушка Вероніка несе ігуменський послух в Дерманській обителі з моменту її сучасного відродження.
    На таке значиме для монастиря свято з'їхалось багато гостей, серед яких був присутній митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Свого часу, будучи Рівненський архієреєм, Владика Іриней започаткував друге народження Дерманської обителі і чернечого життя в її стінах.
     Привітати ігуменю Вероніку і сестер зі святом до Дермані прибули настоятельки п'яти монастирів:
- Молченського Різдва Пресвятої Богородиці печерського монастиря – ігуменя Феодосія (Запольська),
- Успенського Зимненського ставропігіального монастиря – ігуменя Стефана (Бандура),
- Свято-Троїцького Воскресенського ставропігіального Корецького монастиря – ігуменя Рафаіла (Хильчук),
- Житомирського Анастасієвського монастиря – ігуменя Михаїла (Фурманець),
- Миколаївського Городокського монастиря Михаїла (Заєць).
     За традицією Православної Церкви в день свята в Дерманському монастирі була відслужена святкова Божествена літургія, звершено хрестний хід та організована трапеза. Присутні на святі мали можливість помолитись перед головною святинею монастиря -чудотворним Казанським образом Богородиці.
    Вітаючи ігуменю Вероніку з 25-річчям відродження монастиря, ігуменя Феодосія побажала їй крепості сил духовних та тілесних, а обителі - молитвами і трудами насельниць відродити колишню славу просвітницького духовного центру та непорушного оплоту православної віри.

294615829e627323b6

12.11.16