Ювілейний День народження ігумені Феодосії

22 жовтня 2016 року православна Церква вшановувала Корсунський образ Пресвятої Богородиці. Саме в цей день 50 років з дня народження виповнилось настоятельці Молченської Різдва Пресвятої Богородиці жіночої обителі ігумені Феодосії. Незважаючи на те, що матушка є людиною скромною та, за мірками сьогодення, не особливо публічною, бажаючих привітати її з Днем народження було дуже багато.
   Першими матусю (саме так величають сестри ігуменю) привітали черниці, послушниці, насельниці монастиря о другій годині ночі 22.10.2016 по закінченні Полуношниці та Божественної літургії.
Зі сходом сонця до привітань долучились священнослужителі, ігумені та черниці інших монастирів, миряни, духовні чада, представники Конотопсько-Глухівської єпархії та органів місцевого самоврядування як особисто, так і засобами телефонного зв'язку, в соціальних мережах. Всі вони освідчувались матушці Феодосії у своїй глибокій повазі та християнській любові до неї. Самі щирі, самі добрі, самі душевні і сонячні вітання з нагоди ювілею лунали на адресу матушки. Одне з таких привітань наводимо нижче.
   «Є достеменним фактом те, що історію творять люди... І лише одному Богу відомо, хто залишить по собі добрі спогади і справи, а кому уготований інший хрест - забуття. 50 років земного життя за мірками Всесвіту - це так мало, а за мірками людського життя – це вже половина відведеного Богом шляху. Хтось просто змарнував ці півстоліття, хтось ще дотепер перебуває у пошуку своєї життєвої дороги, а Ви, шановна матушко Феодосіє, вже збираєте щедрий урожай добрих справ і маєте амбітні плани на майбутнє.
   Ми, Ваші духовні чада, маємо велику радість з того, що Господь дарував нам можливість потрапити в орбіту вашої кипучої і життєдайної енергії та оптимізму. Неможливо залишатись байдужим і стояти осторонь, коли Ви розпочинаєте нові справи! Ваші харизма і завзятість просто затягують в коловорот Богоугодних справ. Спілкування з Вами, то окрема душевна радість.
    Дякуємо Вам, матушко, за те, що благословляючи нас на послух, Ви, як людина духовного сану та ревна християнка, в першу чергу дбаєте про спасіння наших душ.
В цей святковий день окрім побажань, хочеться сказати про таку Вашу чесноту, як гідність. Вона полягає у відповідальності і благородстві, в чесності і порядності, співчутті і доброзичливості. Ви не підноситесь, не зазнаєтесь, не хизуєтесь своїми справами, бо є людиною скромною. Філософ Мішель Монтень писав, що справжня людська гідність схожа з річкою, бо найглибша водойма найменше шумить. Ви виконуєте свій християнський обов'язок не заради показовості на загал, а тому що так велить сумління.
    Дорога матушко! Хай примножуються Ваші чесноти, звершуються задуми, благословляються Господом всі благі справи. Покрова Вам Пресвятої Богородиці та заступництва всіх Сил небесних.
З уклінними вітаннями
духовні чада з Києва, Сум, Шостки, Вінниці, Путивля, Бурині. 22 жовтня 2016 року»

Ігуменя Феодосія шанобливо та з великою увагою прийняла всі поздоровлення, віншування та, в свою чергу, висловила вдячність всім, хто не забув про неї в цей день.