День народження ігуменії Софії.

16 жовтня 2016 року до Свято-Харлампієвського жіночого монастиря, що у селі Гамаліївка Шосткинського району, завітали єпископ Конотоплький і Глухівський Роман,архієпископ Городоцький Олександр, значна кількість прихожан та гостей з інших міст і сіл Сумської області. Приводом для цих відвідин був День народження настоятельки монастиря ігумені Софії (Лотоцької). Привітати молоду настоятельку приїхала також ігуменя Феодосія з благочинною Молченської жіночої обителі.

В цей день православна Церква вшановувала пам"ять священомученика Дионисія Ареопагіта, єпископа Афінського та преподобного Дионисія, затворника Печерського в Дальніх печерах, тож правлячий архієрей Владика Роман у співслужінні з архієпископом Городоцьким Олесандром, звершив Божественну літургію. По завершенні літургії священнослужителі виголосили проповідь та звернулись зі словами привітаннями до ігумені Софії.

Матушка Софія не так давно стала настоятелькою  монастиря, та незважаючи на молодий вік і відсутність ігуменського досвіду, з усією відповідальністю та завзятістю взялась до виконання даного послуху.

Нова історія відродження Гамаліївського монастиря розпочалась з 2011 року. Саме місце послуху матушки Софії є дещо незвичайним, адже частина монастирських споруд ще перебуває у власності державної пенітенціарної установи. Однак, ігуменя монастиря вірить, що спільною молитвою та працею, з Господнім благословінням монастир відродиться, належні йому територія та будівлі повернуться в лоно Церкви.

Настоятелька Молченської жіночої обителі матушка Феодосія, яка вже майже 20 років несе ігуменський послух, привітала молоду колегу з Днем народження. В своєму вітальному слові вона звернула увагу на те, що ігуменський хрест то важкий хрест, що на такий послуг обираються найдостойніші із черниць. Терпляче зносити всі труднощі, зі смиренням приймати уготоване Богом, бути прикладом ревного служіння Церкві Господній побажала ігуменя Феодосія матушці Софії.

Букетами красивих квітів, теплими словами та щирими посмішками вітали матушку Софію всі присутні на святі. Многая і благая літа Вам, шановна матушко Софіє!

14.10.2016 10

14.10.2016 11