45-ти річчя правлячого архієрея Владики Романа

14 жовтня 2016 року православна громада Конотопсько-Глухівської єпархії молитовно святкувала Покрова Пресвятої Богородиці. Наступним святом цього дня в церковному календарі було свято на честь святого Романа Солодкоспівця. Саме в цей день 45 років тому на Буковині народився нині правлячий архієрей Конотопсько-Глухівської єпархії Владика Роман.
Свій життєвий шлях Владика нероздільно пов'язав з Церквою Христовою, став ревним проповідником віри Христової та добрим пастирем для своєї пастви. Чернечий постриг Владика прийняв 23 роки тому (23.12.1993) з іменем Роман на честь святого Романа Солодкоспівця. Владика Роман має талант співу та значний церковний співочий досвід (в 90-х роках був регентом Архієрейського хору Почаївської лаври). Недарма небесним покровителем Владики Романа є святий Роман Солодкоспівець. Для Владики, як людини віруючої, талант в мистецтві – це насамперед дар Божий. І цей дар він використовує для прославлення Бога та Пречистої Богородиці.
Вже п'ятий рік Владика Роман прославляє Творця словом і ділом на теренах Конотопсько-Глухівської єпархії. Рішення про його призначення в дану єпархію було прийняте Синодом УПЦ 20 липня 2012 року. У ввіреній єпархії за ініціативи Владики Романа та підтримки пастви закладаються нові храми, відбудовуються колись зруйновані. Єпископ Роман започаткував і приймає діяльну участь у відродженні Свято-Харлампієвського жіночого монастиря с.Гамаліївка Шосткинського району.
В день Покрова Пресвятої Богородиці святкова літургія в Свято-Вознесенському кафедральному соборі була звершена Владикою Романом в співслужінні архієпископів та єпископів інших єпархій, священнослужителів ввіреної йому єпархії.
Багато людей, серед яких священики, ченці та черниці, миряни, представники органів влади, приїхали привітати Владику Романа з Днем народження. В своїх привітаннях вони висловлювали глибоку повагу та захоплення подвижницькою діяльністю правлячого єпископа.
Серед гостей свята була присутня настоятелька Молченського Печерського Різдва Пресвятої Богородиці жіночого монастиря ігуменя Феодосія з сестрами. Матушка Феодосія побажала правлячому архієрею вірних однодумців та ревних подвижників на тернистому архіпастирському шляху, примноження християнських чеснот та зростання православної громади. Надзвичайно душевним було привітання сестер-черниць. Вітальні пісноспіви у їх виконанні були проникнуті безмежною християнською любов'ю, повагою та вдячністю.
Згідно святих канонів і з повчань священномученика Ігнатія Богоносця, сестри шанують єпископа, як пастиря, батька і образ Христа. Серед сучасних подвижників благочестя дане розуміння викладено в такому вислові: «Головна по суті передумова для розквіту чернецтва - це сприяння преосвященних єпископів Церкви. Єпископ - батько і предстатель обителі». Душекорисні бесіди Владики Романа, його тематичні проповіді, особистий приклад чернечого послуху є тим джерелом духовного окормлення і підтримки, з якого сестри Молченській обителі черпають сили для несення монашеського подвигу.

Хай Господь Вседержитель благословляє Ваші труди, Владико Романе,
щедро наділяє Вас християнськими чеснотами,
а Цариця неба і землі покриває від усякої біди чесним Своїм омофором!

14.10.2016

14.10.2016 1