«Благослови Боже славне місто Путивль та його людей!».

Саме під таким гаслом 15 листопада 2015 року в місті Путивлі пройшла Хресна хода за участі духовенства, містян та гостей міста.
     «Хресний хід відбувається для того, щоб освятити людей і все, що потрібне їм для життя, тобто будинки, шляхи, води, повітря і саму землю, сплюндровану і осквернену стопами грішників. Все це для того, щоб міста і села, і вся країна зробились причетними Господній благодаті, відкинувши від себе все згубне та тлінне» (Скрижалі, с.545). Споконвічно наші предки бачили в Хресній ході, в соборній молитві один з дієвих способів захистити Вітчизну від видимих і невидимих ворогів; вірили в те, що Хресний хід, по дорозі якого незримо слідують ангели, убезпечує від біди та напасті місто та його мешканців.
    Молитовна Хресна хода, яку благословив Преосвященнійший Роман, єпископ Конотопський і Глухівський, розпочалась після Божественної літургії та вирушила вулицями Путивля від Молченського монастиря, Свято-Миколаївського храму, Спасо-Преображенського собору до центру міста.
     Хресний хід проходив під благодаттю світлих образів Спасителя та Пресвятої Богородиці. Мешканці Путивля з радістю вітали Хресний хід, бажаючі приєднувались до нього, а автомобілісти з готовністю давали дорогу. Всі розуміли, що кожен співучасник Хресного ходу сердечно і щиро молиться не тільки за себе і своїх близьких, а й за рідне місто, за оберігаєму Небесними Силами Україну.
     Спільний Божественний молебен був звершений священнослужителями Путивльського благочиння та учасниками Хресного ходу в центральній частині міста біля каплиці, що розташована поряд з міськрадою. Священики закликали Боже благословення на місто, його керівників, благодійників та мешканців.
     Дуже приємною для містян була участь у Хресній ході новообраного міського голови Волкова Валерія Валентиновича. По християнській традиції Валерій Валентинович, перед прийняттям присяги міського голови, попросив Господнього благословення на богоугодні справи на користь ввіреного йому громадою міста та його мешканців.
     Сподіваємось, що від молитов учасників Хресного ходу, спалахнуть серця народних обранців міської та районної рад любов’ю до міста, повагою до тих, хто довірив їм власне майбутнє та майбутнє своїх дітей. А духовна турбота православної громади Путивля спонукає їх до виконання даних перед виборами обіцянок.
     Хай милість Божа та заступництво Пресвятої Богородиці завжди пребудуть в славному граді Путивлі!

15.11.2015 1

-gIaDwKw5u0