«У праці краса людини»

Виклад сьогоднішнього матеріалу хочемо розпочати зі ствердження про те, що Мовчанський монастир має вірних прихожан та справжніх друзів. Восени 2014 року вони вже були героями статті, розміщеної на нашому сайті. Ті, про кого піде мова далі, одними з перших відгукнулись на наше звернення до громади про допомогу у відбудові храму Різдва Іоанна Предтечі. Їх лепта, яку вони вносять на богоугодну справу, є надзвичайно цінною з огляду на те, що вона – дитяча.
   Сподіваюсь, ви вже заінтриговані. Тож досить зволікати і тримати вас у полоні здогадок! Наша оповідь присвячується вчителю з міста Шостки - Гриві Сергію Івановичу та його учням.
   Всупереч розповсюдженій думці мирян, за парканом монастиря більше трудових буднів, аніж свят. І ми завжди з великою вдячністю приймаємо всіх бажаючих потрудитись в ім'я Господнє. Маючи значний педагогічний досвід, добру християнську душу та велике почуття відповідальності за своїх учнів, Сергій Іванович Грива, на нашу думку, вдало поєднує духовне виховання дітей у православній вірі та любові до праці, повазі до людей праці.
   Праця у житті людини є джерелом матеріальної і духовної культури, умовою правильного фізичного, розумового і морального розвитку дитини. Вихованці Сергія Івановича знають, що будь-яка робота, яка дає користь завжди благородна. Безпосередня участь дітей в ній виховує в них такі якості особистості як наполегливість, ініціативність, завзятість, старанність. А особистий приклад вчителя з виконання тої чи іншої роботи долає в них нерішучість та побоювання, чи зможуть вони виконати роботу.
   Відомий педагог В.О.Сухомлинський, підтримуючи православні народні традиції в царині виховання, вбачав у праці невичерпне джерело розкриття всебічно розвиненої особистості. «Виховну місію школи, - писав В.О.Сухомлинський, - ми вбачаємо в тому, щоб праця увійшла в духовне життя особистості, в життя колективу, щоб захоплення працею уже в роки отроцтва й ранньої юності стало однією з найважливіших якостей людини».
    В свою чергу, священик монастиря протоієрей Миколай Лево дбає про те, щоб діти виховувались у благочесті, засвоювали релігійне життя не тільки інтелектуально, не тільки у своїй свідомості, але головним чином в серці. Діти з повною довірою йдуть до отця Миколая і з особливим зацікавленням сприймають його слова. Серед маловіруючого і розбещеного оточення православний храм є духовним маяком, острівцем святості для дорослих і дітей.
Шосткинські діти добре розуміють, що і для чого вони роблять. Для них буденна праця не є нудною, тому що вони мають задум, мрію допомогти дорослим відродити церковну святиню – Божий храм. Покладаючись на Господню милість та невичерпну любов, в майбутньому, коли їх мрія здійсниться, ці юні душі сповняться почуттям задоволення і гордості за свою працю, та щирої вдячності вчителю і священику за науку.
     Ігуменія монастиря матушка Феодосія дякує Сергію Івановичу та його вихованцям за надану допомогу, бажає їм зміцнюватись у вірі та висловлює своє щире переконання в тому, що з допомогою таких небайдужих ХРАМУ РІЗДВА ІОАННА ПРЕДТЕЧІ БУТИ!

Дети Шостка 2015

Дети Шостка 2015 1